Strona głównaWarsztat samochodowySerwis pojazdów komunalnych – na co zwrócić uwagę?

Serwis pojazdów komunalnych – na co zwrócić uwagę?

Śmieciarki to pojazdy, które podobnie jak większość pojazdów mechanicznych wymagają regularnego serwisowania. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy na co warto zwrócić uwagę planując serwis lub naprawę śmieciarek.

Jakie wyróżniamy pojazdy komunalne?

Samochody komunalne to dosyć szerokie pojęcie obejmujące różne pojazdy, które są wykorzystywane do tak zwanych usług komunalnych w miastach. Przykłady to pługi śnieżne, piaskarki, śmieciarki, pojazdy asenizacyjne, cysterny oraz inne pojazdy tego typu. Najpopularniejszym przykładem jest śmieciarka.

Które elementy są naprawiane w pojazdach komunalnych? 

Podstawowe elementy, które muszą być serwisowane w pojazdach komunalnych takich jak śmieciarki, nie różnią się wiele od usterek jakie przytrafiają się także innym samochodom. Jest to między innymi silnik, skrzynia biegów, układ hamulcowy, system hydrauliczny, układ napędowy, układ kierowniczy, zawieszenie, opony, układ wydechowy, elektryka i instalacja elektryczna, zbiornik paliwa, filtry i oleje oraz stan opon.

W przypadku dużych pojazdów użytkowych warto zwrócić szczególną uwagę na zawieszenie oraz stan elementów konstrukcyjnych. Mocno eksploatowane pojazdy o dużych gabarytach mogę być przeciążone. Jednak regularnie sprawdzane i serwisowane pojazdy nie powinny mieć takiego problemu.

Na co zwrócić uwagę planując serwis pojazdu komunalnego?

Szczególną uwagę warto zwrócić na to, czy dany warsztat ma odpowiednie doświadczenie w serwisowaniu pojazdów tego typu. Niektóre elementy w pojazdach wielkogabarytowych czasami mogą nieznacznie różnić się od zwykłych samochodów osobowych, dlatego wiedza i doświadczenie w naprawie takich maszyn na pewno będzie bardzo pomocna lub nawet konieczna.

Poza tym, wybór warsztatu niczym nie różni się od wyboru warsztatu od serwisowania samochodu osobowego. Ważne jest, żeby warsztat informował o koszcie usługi części oraz dawał gwarancje na wykonane naprawy. Warto zapytać się, czy serwis oferuje usługi wsparcia technicznego po naprawie samochodu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne