Strona głównaWarsztat samochodowyNa co należy zwrócić uwagę wybierając dostawcę szyby do autobusów?

Na co należy zwrócić uwagę wybierając dostawcę szyby do autobusów?

Wymiana szyb w autobusach i autokarach to usługa, która jak nazwa wskazuje jest dedykowana do określonego typu pojazdu. Niemniej jednak wiele firm, dysponujących flotą pojazdów do przewozu pasażerskiego stoi przed zadaniem wyboru dostawcy szyb autobusowych. Dlatego wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy kilka ogólnych porad dotyczących wyboru dostawcy szyb do autokarów i autobusów.

Dostępność towaru

Istotną rolę odgrywa dostępność towaru. Dostawca (np. szyby autobusowe Kraków) powinien dysponować własnym magazynem lub siecią kontaktów, dzięki której jest w stanie w stosunkowo krótkim czasie zorganizować szybę dla różnych modelów. Przykładowe popularne marki to Man, Mercedes, Irizar, Neoplan lub Van Hool. Dobrze, gdy dostępne są szyby różnego rodzaju w tym szyby czołowe, tylne oraz boczne.

Montaż i mobilny serwis

Niezależnie od rodzaju szyby oraz modelu pojazdu, dostawca powinien być w stanie zaoferować również montaż. W przypadku gdy firma transportowa świadczy usługi transportu pasażerskiego na trasach międzynarodowych, dobrze gdy montaż jest możliwy do realizacji również poza granicami kraju. Usługa tego typu bywa nazywana mianem serwisu mobilnego. Wówczas wykorzystywane są samochody serwisowe, które są w stanie dojechać w wyznaczone miejsce w celów wykonania wymiany szyby.

Przyciemnianie szyb oraz regeneracja uszkodzonych szyb

Typowe komplementarne usługi świadczone przez dostawców szyb to przyciemnianie szyb, regeneracja szyb oraz naprawa poprzez nawiercanie.

Przyciemnianie to usługa, która jest interesująca, dla tych przewoźników, którzy chcą podnieść standard w swoich pojazdach zapewniając większą prywatność swoim pasażerom.

Regeneracja szyb, to rozwiązanie, gdy na szybach pojawił się tak zwany efekt zaparowania. Z kolei nawiercanie to sposób na naprawę niegroźnych uszkodzeń (z reguły występujących na przedniej szybie). Wiele uszkodzeń na da się naprawić, jeśli naprawa poprzez nawiercanie jest wykonywana od razu po uszkodzeniu. Wówczas możliwe jest unikniecie potrzeby zakupu nowej szyby.

Więcej na temat wymiany szyb autobusowych oraz usług komplementarnych można przeczytać na stronie: szyby autobusowe Warszawa.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne