Strona głównaMotoryzacjaRyzyko kradzieży samochodu – jak się zabezpieczyć?

Ryzyko kradzieży samochodu – jak się zabezpieczyć?

Kradzież samochodu to niezwykle stresująca sytuacja dla jego właściciela, która wymaga stalowych nerwów i cierpliwości. Często zdarza się tak, że zaginiony pojazd nigdy się nie odnajduje. Taka sytuacja naraża nas na bardzo duże straty finansowe oraz pośpieszne poszukiwanie pojazdu zastępczego. Jak uniknąć wysokich kosztów wynikających z kradzieży auta?

Złodzieje grasują

Choć od wielu lat trwa tendencja spadkowa w kwestii liczby kradzieży w Polsce, to dane wciąż są zatrważające. Według danych wynikających ze statystyk Centralnej Ewidencji Pojazdów, okazuje się, że w 2020 roku średnio co godzinę kradziono pojazd, najwięcej w stolicy. Nawet jeśli posiadamy ubezpieczenie AC, które uwzględnia wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży, to kwota, którą otrzymamy może być znacznie zaniżona. Nieskuteczne również może okazać się zabezpieczanie samochodu w garażu czy dodatkowe alarmy – złodzieje bardzo często korzystają z bardzo nieinwazyjnych i nowoczesnych metod by zdobyć cel.

Czy można uniknąć kradzieży?

Co zatem zrobić w tej sytuacji? Zamiast zabezpieczać się przed kradzieżą, którą bardzo ciężko przewidzieć, lepiej zabezpieczyć swój budżet na wypadek, gdyby takie przykre zdarzenie spotkało właśnie nas. Najlepszą ochroną w takiej sytuacji będzie ubezpieczenie DEFEND Gap, które pokrywa różnicę pomiędzy wartością początkową – fakturową nowo zakupionego pojazdu lub wartością z polisy AC w przypadku pojazdu jeżdżącego a jego wartością rynkową z dnia kradzieży. Oznacza to, że w przypadku utraty samochodu otrzymamy dwa odszkodowania – to z polisy ubezpieczenia AC oraz z polisy GAP. Dzięki temu nie stracimy pieniędzy i będziemy mogli nabyć nowy samochód o podobnej wartości / klasie do poprzedniego.

Zadbaj o swój portfel

DEFEND Gap dba o nasze portfele nie tylko po szkodzie! Zakup polisy tego typu może odbyć się w wygodnych ratach. Wystarczy, że opłacimy pierwszą ratę podczas rejestracji swojej karty płatniczej na stronie operatora płatności internetowych, a kolejne raty zostaną pobrane bezpiecznie z naszego konta zgodnie z harmonogramem. Sprawdź  kalkulator ubezpieczenia GAP na gaponline.pl!

#DEFENDgap #DEFENDinsurance #GAPonline #ZawszeNowy #GapFakturowy #GAPdoLeasingu #GapDirect

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne