Strona głównaMotoryzacjaTop 5 elementów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem auta

Top 5 elementów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem auta

Przed zakupem samochodu zdecydowanie warto dokładnie się mu przyjrzeć zanim podejmiemy decyzje o zakupie. W niniejszym artykule przedstawiamy 5 ważnych wskazówek informujących o tym na co powinien zwrócić uwagę potencjalny nabywca.

Po pierwsze dokładniej przyglądnij się lakierowi oraz sprawdź stan nadwozia. W starszych samochodach powszechna jest korozja. Do tego czasami widać odpryski lub efekty nieumiejętnych napraw. Warto mieć to na uwadze chociażby podczas negocjowania ostatecznej ceny.

Po drugie, zwróć uwagę na przebieg. Jeśli auto ma powyżej 200 tysięcy kilometrów przebiegu to z pewnością oznacza, że trzeba zwrócić szczególną uwagę na stan techniczny pojazdu.

Po trzecie, zwróć uwagę na zużycie kokpitu samochodu. Z reguły samochody, które były intensywniej użytkowane mają tak ślady jak gorszy stan kierownicy, wytarte siedzenia, wytarta gałka zmiany biegów itd.

Po czwarte, zajrzyj pod maskę. Najlepiej w tym celu pomocne będzie udanie się do pobliskiej stacji diagnostycznej.

Po piąte, zanim zaczniemy oglądać samochód na żywo dobrze sprawdzić jaka jest historia pojazdu – nie tyko i wyłącznie z relacji sprzedawcy, ale także z wiarygodnych źródeł. W tym celu wystarczy poprosić o numer VIN i w efekcie można sprawdzić historię pojazdu przez Internet.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne