Strona głównaMotoryzacja5 najczęstszych powodów, dla których kierowcy potrzebują pomocy drogowej

5 najczęstszych powodów, dla których kierowcy potrzebują pomocy drogowej

Jako najczęściej spotykane pojazdy na drogach, nie jest zaskoczeniem, że auta osobowe są podatne na częste awarie. Dodajmy do tego fakt, że pojazdy te pokonują często duże odległości przez dłuższy czas i już łatwo zrozumieć, dlaczego większość osobówek musi w pewnym momencie wezwać pomoc drogową.

Istnieją inne czynniki, które sprawiają, że ogromne pojazdy są bardziej podatne na awarie, od wieku platformy po aktualne warunki jazdy, co prowadzi do różnego rodzaju problemów z auto, które zwykle pojawiają się w najgorszym możliwym momencie. Przyjrzyjmy się 5 najczęstszym powodom, dla których auta osobowe potrzebują pomocy drogowej. Znajomość przyczyn może pomóc uniknąć awarii w przyszłości!

Opony przyczyną problemów na drodze

Bez wątpienia najczęstszą przyczyną awarii dużych problemów są problemy z oponami, które stanowią około połowy wszystkich awarii. Przyczyny awarii opon są takie same, jak w przypadku każdego innego pojazdu, a takie czynniki jak zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie, zużyty bieżnik są czynnikami przyczyniającymi się do awarii opon. Dlatego decydując się na wyjazd w trasę warto znaleźć firmę, która oferuje holowanie Poznań, bądź na terenie innych miejscowości.

Dodatkowo, dość duży ciężar, jaki opony przenoszą na długich dystansach, zużycie ma zwykle miejsce w znacznie szybszym tempie niż podczas jazdy tylko do pracy.

Hamulce to często problem numer dwa

Uszkodzone hamulce odpowiadają za około 30% awarii pojazdów, co czyni je drugą najczęstszą przyczyną potrzeby pomocy drogowej. Powodem, dla którego awaria hamulców jest tak powszechna w przypadku samochodów osobowych jest ogromne ciśnienie, pod którym znajduje się hamulec bębnowy i tarcze. Są one narażone na większe tarcie, ciepło i ciśnienie. Większości z tego można uniknąć dzięki regularnej konserwacji, sprawdzaniu oznak zużycia hamulców, takich jak rdzewienie, korozja, wycieki powietrza, zanieczyszczenie wody itp.

Pozostałe problemy, które mogą wymagać usługi holowania

Nowoczesne samochody osobowe mają o wiele więcej elektryki niż przeciętny pojazd, w tym systemy rozruchu i ładowania, a także standardową elektrykę, taką jak światła LED i inne. Te złożone systemy elektryczne wymagają regularnej konserwacji, aby uniknąć awarii, która jest częstą przyczyną awarii. W rzeczywistości istnieją trzy układy elektryczne, które wymagają konserwacji, przy czym silnik rozruchowy, alternator i akumulator odgrywają

ważną rolę w funkcjonowaniu pojazdu. Wszelkie problemy z nimi będą wymagały natychmiastowej pomocy drogowej, niezależnie od tego, czy ciężarówka nie uruchamia się, czy rozładowuje się akumulator w trakcie jazdy.

Holowanie Poznań to dla Ciebie idealne rozwiązanie niezależnie od problemu, jakiego doświadczasz. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy, którą z łatwością znajdizesz na drodze dzięki wyborze odpowiedniej firmy!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne